Optymalizacja

Propozycje i pytania dotyczące forum

Optymalizacja

Postprzez sakuwbarakushow » 19.02.2011 (So) 22:22

Witam, przejrzałem kod strony i widzę pewna nie spójność:
Kod: Zaznacz cały
<meta name="keywords" content="pcforum, vortal it, forum komputerowe, hardware, komputer, linux, pliki, pobieralnia, software, windows, pomoc komputerowa" />
<meta name="description" content="" />

z meta tagu keywords już się nie korzysta,strony nie sa wykorzystywane poprzez google.
zaś powinie zostać wypełniony meta tag description.
Bliższe i ważne informacje nt można znaleźć tu : http://static.googleusercontent.com/ext ... ide-pl.pdf

sam do kilku dni wstecz błędnie to rozumiałem i błędnie działałem warto także poprawić wszystko wg poradnika z pewnością pomoże to botom poprawnie indexować zawartość strony.
Pozdrawiam
~sakuwbarakushow
sakuwbarakushow

Windows 7 Firefox

Re: Optymalizacja

Postprzez gstlt » 20.02.2011 (N) 1:07

W tej chwili te informacje są bardzo mało istotne, jeśli chodzi o SEO - pomijając to, że SEO nadal stanowi wiedzę tajemną - jednak dla samego dobrego samopoczucia i poczucia zgodności ze standardami, fajnie by było to poprawić ;)
Simplicity is an ultimate sophistication - Prostota jest najwyższą (ostateczną) formą wyrafinowania
http://gstlt.info
gstlt
Specjalista

Twój znajomy: adax
System: Linux, Windows XP/7
    Ubuntu Firefox

Postprzez Kpc21 » 21.02.2011 (Pn) 22:32

Myślę że jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to było wypełnione. Ja mogę co najwyżej wyzerować zawartość tego znacznika, bo dostępu do serwera nie mam (tylko do panelu administracyjnego). Nie wiem, czy w ogóle w PHP-Fusion jest to możliwe.

W zasadzie nie ma standardu, który by narzucał używanie tych znaczników. Zdarzają się takie strony, co do których zaindeksowanie przez wyszukiwarki jest niewskazane. Myślę że Google jednak indeksuje wszystko, na co trafi, a strony z zablokowanym indeksowaniem po prostu wyklucza z wyników wyszukiwania. Żeby mieć 100% pewności, że strona nie zostanie zaindeksowana, trzeba by było nie zamieszczać do niej linków nigdzie w Internecie (nawet na stronach z logowaniem), wchodzić na nią tylko z przeglądarek i systemów o otwartym źródle (na pewno nie Google Chrome), a samą stronę hostować na prywatnym serwerze również o otwartym źródle. Jeśli ktoś chce ten temat kontynuować, niech proszę założy nowy temat. Ale mimo wszystko na takiej stronie stosowanie tych znaczników byłoby absolutnie pozbawione sensu.

I tak jak napisał gstlt, SEO to jedna wielka tajemnica. Nikt nie wie, czy wyszukiwarka nie zwraca jednak jakiejś uwagi na te keywords w meta.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Nie ma mnie do 5 lipca 2015. W sprawach administracyjnych proszę pisać do adaxa!
Kpc21
Administrator CENCO

System: Arch Linux
    Windows 7 Chrome

Postprzez sakuwbarakushow » 21.02.2011 (Pn) 22:37

Hm zobaczyłeś trochę z tematu ale okey.
Nie kiedy wystarczy mieć stronę tylko na serwerze aby link do niej pojawił się gdzie indziej zauważyłem to zjawisko nie raz ze swoją strona.Pojawia sie ona na dziwnych stronach na których na 100% jej nie dodawałem.
A jeżeli ktoś nie chce aby coś było w indexie to po cholere wrzuca to w neta ?.

Pisałem na forum google, spece od nich stwierdzili że keywords nie jest już wykorzystywany w wyszukiwaniu i powinno się usuwac go z kodu strony..
Podpieram sie na ich fachowej wiedzie do nie dawna też sądziłem że w wyszukiwaniu biorą udział słowa kluczowe, stwierdzenie to dałem na forum po czym zostałem zganiony za wprowadzanie w błąd użytkowników -.- . Widać nie miałem racji ale teraz jestem pewny tego co piszę.
sakuwbarakushow

Windows 7 Firefox

Postprzez Kpc21 » 21.02.2011 (Pn) 22:49

To, że Google z keywords nie korzysta, nie znaczy że nie korzystają z nich katalogi czy też inne wyszukiwarki. Udział Google'a w polskim rynku wyszukiwarek to 96-97% (za Gemiusem), a więc mniej niż mogłoby się wydawać. Reszta to przede wszystkim produkty rodzime, a więc NetSprint i Szukacz, które jak widać nadal mają wiernych użytkowników. W przypadku NetSprinta, z wyszukiwarki tej korzysta portal Wirtualna Polska, stąd pewnie jej popularność. Natomiast co do katalogów - jakiś czas temu doszedł do nas mail oznajmujący, że zostaliśmy zaakceptowani przez katalog, do którego zgłaszaliśmy się jakieś 1,5 roku wcześniej. A o ile mi wiadomo, są one ważne pod względem SEO.
Nie ma mnie do 5 lipca 2015. W sprawach administracyjnych proszę pisać do adaxa!
Kpc21
Administrator CENCO

Windows 7 Chrome

Postprzez sakuwbarakushow » 21.02.2011 (Pn) 23:08

No bo sa ważne katalogi tak samo opisy stron na nich (powinny zawierać dużo słów kluczy).
Oraz linki wzrotne, im na stronach w necie więcej linków prowadzących do tej strony tym większa szansa że bot indexując inną stronę natrafi na tą.
PagePink się wówczas podwyższa.Korzystacie z narzędzia dla webmasterów od google ? tam powinny być szczegółowe informacje nt temat i kilka innych szczegółowych statystyk.
sakuwbarakushow

Windows 7 Firefox

Postprzez Kpc21 » 21.02.2011 (Pn) 23:12

sakuwbarakushow napisał(a):Korzystacie z narzędzia dla webmasterów od google ?

Chyba nie, ale trzeba byłoby zapytać o to adaxa. A adax jest ciągle zajęty i nie ma czasu. Takie już życie.

sakuwbarakushow napisał(a):PagePink

O ile mi wiadomo, to to się nazywa PageRank.
Kpc21
Administrator CENCO

Windows 7 Chrome

Postprzez sakuwbarakushow » 21.02.2011 (Pn) 23:49

No literówka.
Chodzi o to czy macie autoryzacje google, np poprzez meta tag czy w inny sposób to występuje jak dodaje sie stronę do indexu : http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
Daje to dostęp do strony z dokładanymi danymi które zbierają robaczki google wędrując po necie..
sakuwbarakushow

Windows 7 Firefox

Postprzez gstlt » 22.02.2011 (Wt) 0:19

Skoro już temat ciągniemy, to też dorzucę swoje pięć groszy.

Krótko, zwięźle, punktowato:
    1. Nie ma sensu optymalizować strony pod SEO (masa linków do siebie, słów kluczowych itd.), optymalizujcie pod człowieka, jeśli ludziom strona się spodoba, będą do niej linkowali, co podwyższy PR
    2. Prawdę mówiąc, nie ma stałego algorytmu wyszukiwania stron, oddam moje obie ręce, że ciągle coś jest zmieniane
    3. Da się trzymać stronę nie uwzględnioną w wyszukiwarkach, prowadzę taką, nie podam linka z oczywistych powodów

@Kpc: Co do Nuke'a, to nie mam pewności, nieszczególnie tego używam, ale można by pogrzebać w templatce, lub sprawdzić przez co jest generowany header. To akurat jakaś tam rzecz kosmetyczna, którą można poprawić później, ja bym raczej popracował nad usability i jakością newsów. Chętnie podrzucę kilka pomysłów, JID znasz, jeśli będę potrzebny ;)
Simplicity is an ultimate sophistication - Prostota jest najwyższą (ostateczną) formą wyrafinowania
http://gstlt.info
gstlt
Specjalista

System: Linux, Windows XP/7
    Ubuntu Firefox

Postprzez adax » 22.02.2011 (Wt) 14:41

Kpc21 napisał(a): A adax jest ciągle zajęty i nie ma czasu.

OT, jestem na niespodziewanym 'urlopie' zdrowotnym. Postaram się rozwiązać ten problem z kpc, ale to już na xmpp.
Nie znalazłeś rozwiązania Twojego problemu? Zarejestruj się lub Zaloguj.

Obrazek| Pozdrawiam! Adax
200 post - 3.08.09 12:10 | 300 post - 6.09.09 11:45 | 400 post - 23.11.2009 22:49 | 500 post - 22.08.2010 20:54 | 600 post - 23.07.2011 16:40
adax
Administrator CEO

Obrazki: 1
Twój znajomy: Kpc21
System: Windows 7, Debian 5, iOS, Mac OS X
    Windows 7 Opera

Powrót do Forum