Poprawna polszczyzna

Najważniejsze informacje które musisz znać!

Poprawna polszczyzna

Postprzez Michal16ns » 24.05.2009 (N) 20:17

Internet i fora dyskusyjne to publiczne miejsca, gdzie na co dzień wysyłane są odpowiedzi i udzielane wypowiedzi przez nas wszystkich - użytkowników sieci. Dlatego też niezwykle ważne jest posługiwanie się w pełni poprawną polszczyzną. Dla osób z dysortografią dostępne są programy komputerowe, które pozwolą im walczyć z błędami ortograficznymi.

My, ludzie odpowiedzialni za portal nie uznajemy tłumaczeń typu " posiadam dysortografię, błędy te nie są z mojej winy ".

Edytory tekstu ze słownikami są niezwykle proste w obsłudze. Microsoft Word jest wg mnie najprostszym z nich, ale zachęcam również do skorzystania z poniższych :
CIACH://www.abisource.com/
CIACH://www.openoffice.pl/index.php?NEO_Session=5b73a25b1ba45ccb6e48b7edbbb2a423

Nasze przeglądarki internetowe, mogą zostać wzbogacone o opcje poprawiania tekstu, eliminowania błędów poprzez podkreślanie je czerwoną linią.

Aspell
- kliknięcie prawego przycisku myszy i wybranie komendy "Sprawdź pisownię" ("Check spelling"), odnajdzie wszelkie błędy na wyznaczonym polu tekstowym.

Instalacja Aspell

Na rozpoczęcie instalujemy silnik, dopiero później bierzemy pod uwagę słowniki. Osoby posiadające zainstalowany w komputerze system operacyjny Windows uzyskają pomoc i niezbędne informacje na stronie GNU Aspell ( Win32 version ). Pobierzcie aplikacje Latest Version - Full installer, a następnie z sekcji Precompiled dictionaries polski słownik.

Użytkownicy Linuksa/Uniksa zmuszeni są skorzystać z menedżera oprogramowania i wgrać pakiety aspell oraz aspell-pl.

Firefox

Aspell - instalujemy aplikacje wg wyżej podanego wzoru, wgrywamy wtyczkę CIACH://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1022 W menu pod prawym przyciskiem myszy powinna pojawić się pozycja - AspellFox.

Spellbound - instalujemy aplikację, którą pobierzesz tu CIACH://spellbound.sourceforge.net/. Kolejnym krokiem jest wyposażenie się w CIACH://dictionaries.mozdev.org/installation.html I to wszystko.

Jak niewiele trzeba zrobić, aby umilić pracę moderatorom i czytanie waszych wypowiedzi przez inne osoby przebywającej na naszej witrynie
Michal16ns
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23.05.2009 (So) 21:30
    Nieznany Nieznana

Powrót do Info & Rules

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości