Problem z Laptopem HP Pavilion, zepsuty dysk twardy ?

Sprzęt, komputery i wszystko inne co z nimi związane... Rozmowy, porady, gdzie i co kupić...

Problem z Laptopem HP Pavilion, zepsuty dysk twardy ?

Postprzez dembovy » 01.01.2015 (Cz) 17:41

Dzień dobry, mam problem z Laptopem HP Pavilion.
Pewnego dnia zwyczajnie nie mogłem go włączyć. Nie dziala konsola naprawy systemu windows, nie mogę też włączyć startu instalacji windowsa z ukrytej partycji z systemem. Po włączeniu komputera w trybie normalnym automatycznie się restartuje po pojawieniu się niebieskiego ekranu. W przypadku kiedy włączymy konsole naprawy systemu , pojawia się okno z błędami gdzie możemy wyczytać : " REM couldn't perform the screening because cauldn't detect 2 HDDs on this system ".
Nie da sie włączyć trybu awaryjnego ani niczego powiązanego z windows co mogloby pomoc.
Zrobiłem testy HDD w Biose oraz programem diagnostycznych HP. Rezultaty, 2 informacje :" Hard Disc Test : failed" oraz'Hard disc1Quick ( 303 ) ".
Instalacja windows ani jego naprawa po starcie z płyty cd nie działa, zamiera i nie można nic zrobić.
Probowałem użyć programu Paragon backup recovery, wykonałem dzięki niemu płytę startową z backupem, chciałem się dostać dzięki niemu do twardego dysku aby sprawdzić dane, niestety po włączeniu go wyskakuje tylko informacja , windowsa " Brak sieci lub nie została ona uruchomiona ". Program tak samo nie rusza, sprawdzony na innym komputerze działa.

W czym tkwi problem , czy twardy dysk padł i nie jest juz mozliwe odzyskanie jego danych ? W ostatnim czasie zaczeły pojawiać się dosyć czesto niebieskie ekrany podczas pracy systemu oraz niektore pliki, tzn filmy, zapisane na hdd, zaczynały się zwieszać w w jednej i tej samej minucie, i nie można były nic z tym zrobić.

System został normanie wyłaczony wieczorem, od rana problemy jak wyżej. Będę wdzięczny z każdą dobrą radę. Ewentualnie wskazówki gdzie, do jakich firm udać się aby naprawić komputer, odzyskać dane z dysku.

Z góry dziękuję.
Michał
dembovy
NOWY

Windows 7 Firefox

Re: Problem z Laptopem HP Pavilion, zepsuty dysk twardy ?

Postprzez karina853 » 19.12.2017 (Wt) 23:30

Najprościej to chyba zawsze znalezc dobry serwis, ktory bedzie w stanie sie tym zajac, nie uważacie. Mieszkam w Łodzi i na szczecie znalazlam tutaj bardzo dobry serwis - Skylab, bo ja mam takiego pecha, ze non stop sie cos psuje, a ja sie na tym niestety nie znam.
karina853

Windows Chrome

Re: Problem z Laptopem HP Pavilion, zepsuty dysk twardy ?

Postprzez Geldmarket » 28.12.2017 (Cz) 19:22

Podobna sytuacje miałem na sprzęcie koleżanki bios wszystko ok ale sam a próba starowania z dysku systemu podobne objawy pierwsze co zrobiłem to zbotowałem sobie linuxa i tu szybka diagnoza okazało się że po aktualizacji ( podejrzewam przerwany proces aktualizacji ) uszkodził sektor rozruchowy dysku jedyne co mi sie udało to odzyskać dane zgrać na zewnętrzny i wymiana a na nowy w tym przypadku była decyzja na dysk ssd ( wiadomo droższa wersja) i przy okazji wyczyszczenie chłodzenia i śmiga sprzęt jak nowy
System operacyjny win 7
Geldmarket
NOWY

System: linux mint
    Ubuntu Firefox

Powrót do Hardware