Jaki aparat?

Sprzęt, komputery i wszystko inne co z nimi związane... Rozmowy, porady, gdzie i co kupić...

Jaki aparat?

Postprzez vega195 » 02.09.2017 (So) 16:36

Jaki aparat będzie najlepszy dla amatora? - lustrzanka, czy kompakt, a może bezlusterkowiec? Jakiej marki?
vega195

Windows 7 Chrome

Re: Jaki aparat?

Postprzez achacyy » 04.09.2017 (Pn) 10:07

Myślę, że to zależy od możliwości finansowych. Lustrzanka bez wątpienia jest lepsza od kompaktu, ale i droższa i to znacznie. Do amatorskiego robienia zdjęć raczej się nie opłaca, także wybrałbym kompakt. Jaki? Kompakty Sony mają świetne opinie, z wyższej półki wart uwagi jest ten https://www.morele.net/aparat-cyfrowy-s ... e8-502226/ - ma sporo funkcji, a zdjęcia są świetnej jakości.
achacyy

Windows 7 Chrome

Postprzez Błażej1976 » 16.10.2017 (Pn) 19:55

Amator musi w pierwszej kolejnosci nauczyc sie kadrowac, a do tego wystarczy nawet aparat w telefonie. Dopiero po przejsciu tego stadium mozna zaczac zastanawiac sie nad wyborem aparatu. Ja od siebie dodam, ze lustrzanki sa ciezkie na dluzsze fotografowanie (zwlaszcza te od sredniej polki ze srodkiem ze stopow magnezowych). Gdybym mial teraz wybierac to najchetniej wzialbym cos malego ze staloogniskowym obiektywem. Ale rozumiem tez, ze kazdy musi przejsc etap duzej lustrzanki z duzym obiektywem zeby sie powyrozniac w tlumie :)
Błażej1976
NOWY

System: Linux
    Linux Chrome

Postprzez Marikaa05 » 11.12.2017 (Pn) 13:46

Ja w sumie robie zdjęcia moim telefonem i też fajnie wychodzą. Co prawda mam już taki specjaly niby pod robienie zdjęc, albo te słabsze tez pewnie dadzą radę. Nawet jak je wywołuje to bardzo fajnie wychodzą. Bardzo często to właśnie robię, założe się że wielu z was tego nie robi, a szkola bo takie zdjęcia to bardzo fajna pamiątka. Polecam zajrzeć na https://www.albumyfoto.pl i kupić jakiś album na zdjęcia i zacząć wywoływać swoje wspomnienia :)
Marikaa05

System: linux
    Windows 7 Chrome

Postprzez galileusz » 19.01.2018 (Pt) 19:37

Lustrzanka jest zawsze dobrą opcją. Ale tak jak poprzednik napisał, najpierw trzeba umieć złapać odpowiedni kadr.
galileusz
NOWY

Windows Firefox

Powrót do Hardware