diagnostyka i poprawa pracy laptopa (Aspire 5739G)

Na temat podkręcania naszych maszyn i moddingu

diagnostyka i poprawa pracy laptopa (Aspire 5739G)

Postprzez M_Kepa » 10.10.2013 (Cz) 20:03

witam..

mam "drobne" problemy ze swoim kompem..
komp to Acer Aspire 5739G, intel core 2 duo T6600 2x2,2 GHz, 3GB pamięci RAM i 1GB-ową grafiką GeForce GT240M.
chodzi o to że strasznie mi ostatnio zamula.. testowałem dysk, pamięć, wrzuciłem nowy system (Win7) i nic się nie zmieniło.. tzn zmieniło.. na gorsze.. nawet Google Chrom mi się czasami nie uruchamia.. jakiś błąd wyskakuje i system go zamyka.. to samo było z Operą i Fox'em.. IE działa bez zarzutu..
mam w planach kupno nowego - ten już ponad 3, może nawet 4 lata ma - no ale bedzie mnie na to stać dopiero pod koniec roku..
do tego czasu muszę działać na tym.. wspomniane wcześniej testy dysku i pamięci nie wykryły żadnych konfliktów więc może coś jest nie tak z procesorem albo co gorsza z płytą główną.. i w tym oto miejscu pojawiacie się Wy ;)
powiedzcie czy istnieją programy umozliwiające diagnostykę pracy procesora i płyty głównej.. wiem że mierzy się prądy wpinając jakieś mierniki w płytę ale ja takich niestety nie posiadam.. poza tym elektrykiem też nie jestem więc jeśli jest to tylko mozliwe wolałbym nie otwierać "pacjenta" bo go później nie złoże albo zrobie to źle..
kolejną sprawą która mnie interesuje, i którą byłbym bardzo zainteresowany to fakt podkręcania procesora, pamięci.. ogolnie przyspieszenie pracy kompa..
zależ mi na tym dlatego że kompa przede wszystkim używam do odtwarzania muzyki, a dokładniej do miksowania jesj w czasie rzeczywistym.. niejednokrotnie, a w sumie to nawet zazwyczaj, równolegle mam odpalony jeszcze jeden, dość znacznie obciążający komputer programy (analizujący utwory), a tak się niestety złożyło że podzespoły jakimi #@! się mój komputer są tymi, których jako minimalnych wymaga jeden program ("mixer").. tak więc nie jest możliwa równoległa praca obydwóch co znacznie spowalnia pracę.. w zasadzie to nawet obsługa samego programu do miksowania stanowi niejednokrotnie (nie zawsze ale ostatnio bardzo często) wywanie, z którym komputer niesety sobie nie radzi co skutkuje trzaskami i chwilowymi zawieszkami programu.. poprostu masakra.. a pogorszyło się to po ostatnim czyszczeniu dysku i wrzuceniu świerzego systemu :0
osobiście nie jestem informatykiem więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc w tym temACIE.. jak sądzicie, czy próba podkręcenia procka mogłaby w tej materii coś poprawić.. nie mówię tu oczywiście o obsłudze dwóch programów jednocześni bo do tego to i7 będzie potrzebna.. chodzi mi tylko poprawę pracy "mixera", ustabilizowanie jej bo tak jak teraz to się pracować niestety nie da a tak jak pisałem do końca roku co najmniej musi on wytrzymać i w miedzyczasie przeżyć 2 - 3 imprezy .. ciężka sprawa no ale chyba nie jest niewykonalna..

czekam na jakieś sugestie..

Pzdr
M_Kepa
NOWY

System: Win7
    Windows 7 Internet Explorer 9

Powrót do Overclocking i modding