Wątpliwości dot. regulaminu pisania newsów/artykułów/poradników

Propozycje i pytania dotyczące forum

Wątpliwości dot. regulaminu pisania newsów/artykułów/poradników

Postprzez gstlt » 02.09.2010 (Cz) 16:55

Jedna szybka uwaga: Niektóre z tekstów tu umieszczanych mogą być niezłej jakości merytorycznej i może zajść sytuacja, że ktoś sobie je przywłaszczy. W jakiś sposób jest regulowana własność intelektualna tekstów, czy po prostu są własnością pcforum.eu? Proponował bym dorzucić którąś z opcji licencji CC (Creative Commons) http://creativecommons.pl/, chociażby uznanie autorstwa. Zabezpieczy się w ten sposób "kradzież", czy też raczej przywłaszczanie sobie tekstu przez kogoś innego - będzie musiał podać autora oryginalnego artykułu. Nie wiem, czy mam rację, bo nie jestem aż tak dobrze zaznajomiony z prawem, ale już nie raz ani nie dwa słyszałem o podkradaniu czyichś tekstów.

Może i mało tekstów ukazuje się w tej chwili, ale na pewno przyda się w przyszłości, jeśli portal będzie się rozwijał.

ps. Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy dalej ;)
Simplicity is an ultimate sophistication - Prostota jest najwyższą (ostateczną) formą wyrafinowania
http://gstlt.info
gstlt
Specjalista

Twój znajomy: adax
System: Linux, Windows XP/7
    Ubuntu Firefox

Re: Zasady dotyczące pisania newsów/artykułów/poradników

Postprzez Kpc21 » 10.09.2010 (Pt) 20:44

Regulamin
I.3. Wypowiedzi i publikacje w serwisie stanowią wyłączną własność autorów i administracja nie ponosi za nie odpowiedzialności. Nie mogą one zostać usunięte z forum, chyba że na odpowiednio uzasadnioną prośbę użytkownika.

Wydzielam z tematu regulaminowego.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Nie ma mnie do 5 lipca 2015. W sprawach administracyjnych proszę pisać do adaxa!
Kpc21
Administrator CENCO

System: Arch Linux
    Windows 7 Chrome

Re: Wątpliwości dot. regulaminu pisania newsów/artykułów/poradni

Postprzez gstlt » 10.09.2010 (Pt) 21:32

Wydaje się, że to załatwia sprawę, ale moim zdaniem ustęp ten odcina tylko administrację od wszelkich wypowiedzi niezgodnych z prawem, czyli choćby propagowanie faszyzmu. Sama własność autorów niby wystarczy, ale według mnie, to jednak za mało... tak samo jak z pojęciem Własność Publiczna (czy też Public Domain). Niby mówi wszystko, ale tak na dobrą sprawę, w prawie (przynajmniej naszym) nie widziałem definicji tego pojęcia.

Jednak nie jestem prawnikiem, nie mnie sprzeczać się o takie rzeczy. Jest tak, jak napisano i tego się trzymajmy. Dzięki za odpowiedź.
Simplicity is an ultimate sophistication - Prostota jest najwyższą (ostateczną) formą wyrafinowania
http://gstlt.info
gstlt
Specjalista

System: Linux, Windows XP/7
    Ubuntu Firefox

Postprzez Kpc21 » 10.09.2010 (Pt) 22:21

Zgadza się - nie możemy ponosić odpowiedzialności za posty użytkowników. Jednak jeśli są one niezgodne z prawem, jak najszybciej je usuwamy.

Pojęcie własności jest chyba w kodeksie cywilnym. Tak przynajmniej mi się wydaje.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Nie ma mnie do 5 lipca 2015. W sprawach administracyjnych proszę pisać do adaxa!
Kpc21
Administrator CENCO

System: Arch Linux
    Windows 7 Chrome

Postprzez supperovaa » 18.11.2013 (Pn) 17:47

ciekawa sytuacja..
supperovaa
NOWY

Windows 7 Firefox

Powrót do Forum