Windows 8.1 przestał widzieć dwie partycje

Problemy i dyskusje dotyczące systemów firmy Microsoft

Windows 8.1 przestał widzieć dwie partycje

Postprzez MrNeo » 21.02.2014 (Pt) 23:21

Witam,

zakupiłem laptopa Lenovo G500s bez systemu operacyjnego. Zainstalowałem na nim oryginalny Windows 8, a następnie zaktualizowałem go do wersji 8.1. Przez jakieś czas wszystko działało dobrze. Po około miesiącu system przestał widzieć dwie z trzech partycji na tym komputerze. W laptopie nie były dokonywane żadne zmiany sprzętowe ani systemowe, służył po prostu do przeglądania internetu. Przeskanowałem go na obecność wirusów kilkoma programami - nic nie wykazały. Sprawdziłem dysk przy pomocy chkdsk - żadnych błędów. Po wejściu do "Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskiem" pokazuje wszystkie partycje, ale dwie zamiast litery mają "*". Przy próbie zmiany litery pojawia się błąd mówiący o tym, że "widok konsoli zarządzanie dyskami jest nieaktualny". Próbowałem dokonać zmiany przy pomocy programu AOMEI Partition Assistant 5.5. Pojawia się błąd mówiący o tym, że należy użyć narzędzia systemowego do edytowania partycji. Uruchomiłem kilka narzędzi zawartych w Hiren's BootCD 15.2 i pokazują one, że teoretycznie litery zostały zmienione ale po normalnym uruchomieniu komputera nadal są niewidoczne (ponownie ją "*" zamiast literek).

Czy może być spowodowane takie zachowanie i jak to usunąć?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
MrNeo
NOWY

Windows 7 Chrome

Re: Windows 8.1 przestał widzieć dwie partycje

Postprzez dregyetea » 04.03.2014 (Wt) 11:47

załadowałeś wszystkie najnowsze sterowniki? pobierz najnowsze aktualizacje do win8
dregyetea
NOWY

Windows XP Chrome

Powrót do Microsoft Windows