Regulamin PCForum.eu

Regulamin PCForum.eu

Postprzez Czajo » 21.06.2010 (Pn) 16:46

I. Postanowienia ogólne.

0. Na serwis PCForum.eu składają się wszystkie strony WWW znajdujące się pod adresem CIACH://www.pcforum.eu/ i w domenie .pcforum.eu, za wyjątkiem prywatnych witryn członków Ekipy PCForum.eu.
1. Każda osoba udzielająca się w serwisie PCForum.eu zobowiązuje się do zapoznania z niniejszym regulaminem oraz do jego przestrzegania.
2. Osoba udzielająca się w serwisie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które podaje oraz adresu IP (tylko do wiadomości administratorów i moderatorów).
3. Wypowiedzi i publikacje w serwisie stanowią wyłączną własność autorów i administracja nie ponosi za nie odpowiedzialności. Nie mogą one zostać usunięte z forum, chyba że na odpowiednio uzasadnioną prośbę użytkownika.
4. Moderatorzy i administratorzy mają prawo do modyfikacji wypowiedzi i publikacji użytkowników.
5. Komentarze w portalu muszą być zaakceptowane przez administrację.
6. Za nieprzestrzeganie regulaminu grozi kolejno:
...a) upomnienie słowne
...b) ostrzeżenie (tzw. warn)
...c) blokada pisania na forum (tzw. ban), nakładana na nazwę użytkownika, adres IP lub pulę adresów IP
...d) blokada dostępu do całego serwisu PCForum.eu, nakładana na jeden adres IP lub pulę adresów IP
7. Każde przewinienie rozpatrywane jest indywidualnie.
8. Użytkownik może otrzymać maksymalnie 2 ostrzeżenia. Zamiast trzeciego ostrzeżenia następuje blokada pisania na forum.
9. W serwisie obowiązuje język polski zgodny z zasadami gramatyki, ortografii i interpunkcji, z zachowaniem polskich znaków diakrytycznych.


II. W serwisie zabrania się:

1. Wysyłania przez jednego użytkownika więcej niż jednej wiadomości pod rząd (nie dotyczy shoutboksa).
2. Zamieszczania treści niezgodnych z prawem polskim i międzynarodowym (w szczególności piractwa), a także linków do nich.
3. Zamieszczania treści powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe.
4. Zamieszczania treści pornograficznych.
5. Nadużywania wielkich liter (w Internecie oznaczają one krzyk) i formatowania tekstu.
6. Obrażania innych użytkowników, w szczególności członków Ekipy PCForum.eu.
7. 7. Zamieszczania reklam, za wyjątkiem pola "Strona WWW" w profilu oraz działu "Wasze witryny" na forum, zgodnie z jego regulaminem. W sprawie reklam w portalu należy pisać na adres adax /małpa/ pcforum.eu.
8. Zwracania użytkownikom uwagi na niezgodność ich wypowiedzi z regulaminem. W przypadku stwierdzenia tejże, należy powiadomić moderatora poprzez kanały prywatne lub przycisk "Zgłoś" przy postach na forum.
9. Zakładania wątków niezwiązanych z tematyką danego działu oraz wysyłania odpowiedzi i komentarzy niezwiązanych z tematyką danego wątku lub danej aktualności. W przypadku zwracania się bezpośrednio do któregoś z użytkowników, należy skorzystać z kanałów prywatnych (system prywatnych wiadomości na forum, komunikatory internetowe, poczta elektroniczna).
10. Zakładania wielu kont przez jedną osobę.
11. Wysyłania wiadomości nie niosących żadnej treściwej informacji.


III. Forum.

1. W poszczególnych działach mogą zostać wprowadzone regulaminy szczegółowe. Umieszcza się je jako ogłoszenie w danym dziale. W przypadku rozbieżności pomiędzy zapisami regulaminu działu oraz regulaminu PCForum.eu, pierwszeństwo mają zapisy regulaminu działu.
2. Posty mogą wysyłać jedynie zarejestrowani użytkownicy forum.
3. Zabrania się używania w postach kolorów: czerwonego oraz zielonego we wszystkich odcieniach. Kolor czerwony (hex #e00000) wykorzystywany jest przez administratorów, a zielony (hex #008000) przez moderatorów, w celu wyróżnienia uwag dla użytkowników.
4. Jeśli wątek nadaje się do kilku działów, należy zamieścić go w dziale bardziej szczegółowym, a w przypadku gdy działy nie różnią się pod tym względem - w dowolnym jednym z nich.
5. Jeśli wątek na dany temat znajduje się już na forum, należy kontynuować dyskusję tam (przy uwzględnieniu pkt 7.) zamiast zakładać nowy.
6. Przy zakładaniu wątku należy dokładnie przemyśleć treść pierwszego posta i pamiętać o podaniu informacji, które pomogą w rozwiązaniu problemu.
7. W działach technicznych należy unikać odpowiadania w starych tematach, chyba że dany post niesie ze sobą wartościowe dla innych użytkowników informacje.
8. W postach można zamieszczać logi lub fragmenty kodu mające maksymalnie 10 linii, koniecznie za pomocą znacznika [code]. W przypadku dłuższych logów lub fragmentów kodu, należy posłużyć się serwisami typu pastebin (np. CIACH://pastebin.com/).
9. Maksymalna szerokość grafik zamieszczanych na forum to 600 pikseli.
10. Shoutbox (sb.) to część forum mająca formę czatu, przeznaczona do luźnych rozmów między użytkownikami. W shotboksie zakazuje się zamieszczania linków do stron których nie dotyczy aktualnie trwająca dyskusja.
11. Awatar (emblemat) to niewielki obrazek pojawiający się przy wszystkich postach danego użytkownika. Maksymalne dopuszczalne wymiary emblematu to 100 na 100 pikseli, a maksymalna objętość pliku graficznego to 30 kilobajtów.
12. Podpis (sygnatura, stopka) to element który powtarza się pod wszystkimi postami danego użytkownika. Maksymalne wymiary to 600 na 100 pikseli lub 4 linie tekstu (przyjmując standardowy jego rozmiar i rozdzielczość ekranu 1024x768), a maksymalna objętość plików graficznych to 75 kilobajtów.


IV. Ekipa PCForum.eu.

1. Ekipa PCForum.eu to grupa użytkowników zaangażowanych w rozwój serwisu. Podzielona jest na 3 grupy, z których każda ma określone obowiązki. Członkowie Ekipy powinni dawać dobry przykład użytkownikom.
2. Administratorzy: adax, Kpc21
3. Obowiązki administratorów:
...a) dbanie o rozwój serwisu
...b) wprowadzanie zmian
...c) wysłuchiwanie próśb użytkowników
4. Moderatorzy: adams
5. Obowiązki moderatorów:
...a) dbanie o porządek na forum
...b) dbanie o poprawność i jakość wiadomości zamieszczanych na forum
...c) rozwiązywanie sporów pomiędzy administracją a użytkownikami
6. Redaktorzy: adams
7. Obowiązki redaktorów:
...a) jak najczęstsze redagowanie aktualności
...b) pisanie artykułów i poradników
...c) postępowanie zgodne z regulaminem redagowania aktualności, artykułów i poradników
...d) dbanie o wysoki poziom poprawności językowej aktualności, artykułów i poradników
8. Nieprzestrzeganie tych punktów grozi wykluczeniem z Ekipy PCForum.eu.


V. Regulamin.

1. Regulamin wchodzi w życie z chwilą zamieszczenia.
2. Jeśli dany użytkownik nie zgadza się z treścią regulaminu, powinien skontaktować się z administracją w celu usunięcia konta.
3. Drobne zmiany w regulaminie (modyfikacja maksymalnie czterech punktów za jednym razem) wymagają wspólnej zgody administratorów. Gruntowne modyfikacje lub zmiana całego regulaminu wymaga zgody wszystkich członków Ekipy PCForum.eu.
4. Wszystkie zmiany w regulaminie muszą być odnotowane w postaci odpowiedzi w wątku, gdzie został zamieszczony, z uwzględnieniem dokładnej treści przed i po zmianie.
5. W przypadku wątpliwości, interpretacja regulaminu należy do moderatorów i administratorów.
6. Jeśli użytkownik nie zgadza się z decyzją moderatora, może odwołać się do administratora. Decyzja administracji jest ostateczna.
7. Regulamin jest wyłączną własnością serwisu PCForum.eu. Zabrania się jego kopiowania i wykorzystywania w innych serwisach.


VI. Polityka prywatności.

1. Wszystkie dane osobowe przetwarzane są w serwisie PCForum.eu zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. (Dz. U. Z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).
2. Dane osobowe są gromadzone, przechowywane i wykorzystywane przez serwis PCForum.eu za zgodą ich właścicieli, zgodnie z prawem i z zachowaniem należytych procedur oraz w sposób gwarantujący ich bezpieczeństwo. Administratorzy mogą wykorzystywać dane osobowe tylko i wyłącznie w celu zapewnienia właściwej obsługi użytkowników.
3. Każdy użytkownik ma prawo do weryfikacji, modyfikacji i usunięcia swoich danych osobowych.
Ostatnio edytowano 30.12.2010 (Cz) 21:40 przez Kpc21, łącznie edytowano 8 razy
Powód: zmiana
Avatar użytkownika
Czajo
Administrator
 
Posty: 182
Dołączył(a): 14.07.2009 (Wt) 19:47
Lokalizacja: Giżycko
Twój znajomy: Adax
System: Windows XP
  Nieznany Nieznana

Re: Regulamin PCForum.eu

Postprzez Kpc21 » 01.07.2010 (Cz) 19:28

Zmiana punktu IV.4.
Poprzednia treść:
4. Moderatorzy: brak

Nowa treść:
4. Moderatorzy: IcyMat


Zmiana punktu IV.6. (podyktowana rezygnacją adi_22)
Poprzednia treść:
6. Redaktorzy: adams, adi_22, gural777

Nowa treść:
6. Redaktorzy: adams, gural777
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Kpc21
Administrator CENCO
 
Posty: 302
Dołączył(a): 05.08.2009 (Śr) 20:15
Twój znajomy: adax
System: Arch Linux
  Windows 7 Chrome

Re: Regulamin PCForum.eu

Postprzez Kpc21 » 01.07.2010 (Cz) 23:41

Dodanie punktu I.0. w brzmieniu:
0. Na serwis PCForum.eu składają się wszystkie strony WWW znajdujące się pod adresem CIACH://www.pcforum.eu/ i w domenie .pcforum.eu, za wyjątkiem prywatnych witryn członków Ekipy PCForum.eu.


Dodanie punktu II.11. w brzmieniu:
11. Wysyłania wiadomości nie niosących żadnej treściwej informacji.


Zmiana punktu III.10.
Poprzednia treść:
10. Shoutbox (sb.) to część forum mająca formę czata, przeznaczona do luźnych rozmów między użytkownikami. W shotboksie zakazuje się zamieszczania linków do stron których nie dotyczy aktualnie trwająca dyskusja.

Nowa treść:
10. Shoutbox (sb.) to część forum mająca formę czatu, przeznaczona do luźnych rozmów między użytkownikami. W shotboksie zakazuje się zamieszczania linków do stron których nie dotyczy aktualnie trwająca dyskusja.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Kpc21
Administrator CENCO
 
Posty: 302
Dołączył(a): 05.08.2009 (Śr) 20:15
Twój znajomy: adax
System: Arch Linux
  Windows 7 Chrome

Re: Regulamin PCForum.eu

Postprzez adax » 09.07.2010 (Pt) 16:37

Poprzednia treść:
4. Moderatorzy: IcyMat


Nowa treść (podyktowana rezygnacją IcyMata):
4. Moderatorzy: brak
Nie znalazłeś rozwiązania Twojego problemu? Zarejestruj się lub Zaloguj.

Obrazek| Pozdrawiam! Adax
200 post - 3.08.09 12:10 | 300 post - 6.09.09 11:45 | 400 post - 23.11.2009 22:49 | 500 post - 22.08.2010 20:54 | 600 post - 23.07.2011 16:40
Avatar użytkownika
adax
Administrator CEO
 
Posty: 524
Obrazki: 1
Dołączył(a): 23.05.2009 (So) 16:41
Twój znajomy: Kpc21
System: Windows 7, Debian 5, iOS, Mac OS X
  Windows XP Opera

Re: Regulamin PCForum.eu

Postprzez Czajo » 05.08.2010 (Cz) 14:50

Poprzednia treść:
4. Moderatorzy: brak


Nowa treść:

4. Moderatorzy: adams
Obrazek
|200 post 5 sierpień 2010 14:51|Obrazek
[color=#0000FF][b]
Avatar użytkownika
Czajo
Administrator
 
Posty: 182
Dołączył(a): 14.07.2009 (Wt) 19:47
Lokalizacja: Giżycko
Twój znajomy: Adax
System: Windows XP
  Windows XP Firefox

Re: Regulamin PCForum.eu

Postprzez Kpc21 » 18.12.2010 (So) 18:52

Rezygnacja użytkowników Czajo, gural777 ze stanowisk w Ekipie PCForum.eu.

Rozdział IV:
Poprzednia treść:
2. Administratorzy: adax, Kpc21, Czajo

6. Redaktorzy: adams, gural777


Nowa treść:
2. Administratorzy: adax, Kpc21

6. Redaktorzy: adams
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Kpc21
Administrator CENCO
 
Posty: 302
Dołączył(a): 05.08.2009 (Śr) 20:15
Twój znajomy: adax
System: Arch Linux
  Windows 7 Chrome

Re: Regulamin PCForum.eu

Postprzez Kpc21 » 30.12.2010 (Cz) 21:37

Rozdział I.

Stara treść:
6. Za nie przestrzeganie regulaminu grozi kolejno:


Nowa treść:
6. Za nieprzestrzeganie regulaminu grozi kolejno:


Przyczyna zmiany: błąd ortograficzny.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Kpc21
Administrator CENCO
 
Posty: 302
Dołączył(a): 05.08.2009 (Śr) 20:15
Twój znajomy: adax
System: Arch Linux
  Windows 7 Chrome

Re: Regulamin PCForum.eu

Postprzez Kpc21 » 30.12.2010 (Cz) 21:42

Rozdział IV.

Stara treść:
8. Nie przestrzeganie tych punktów grozi wykluczeniem z Ekipy PCForum.eu.


Nowa treść:
8. Nieprzestrzeganie tych punktów grozi wykluczeniem z Ekipy PCForum.eu.


Przyczyna zmiany: błąd ortograficzny.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Kpc21
Administrator CENCO
 
Posty: 302
Dołączył(a): 05.08.2009 (Śr) 20:15
Twój znajomy: adax
System: Arch Linux
  Windows 7 Chrome


Powrót do Regulamin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron